Informacja

rejestracja

W naszych gabinetach można płacić kartami płatniczymi

visa


Medica_logo_mail

.

.

.

godlo_plebiscytu

.

..

Strona korzysta z plików cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach ułatwienia korzystania z naszych stron internetowych oraz dla celów statystycznych.. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności

Zespół cieśni nadgarstka PDF

Zespół cieśni nadgarstka.

Zajmujemy się leczeniem i rehabilitacją różnego rodzaju schorzeń z zakresu ortopedii. W naszym gabinecie prowadzimy również diagnostykę oraz leczenie zespołu cieśni nadgarstka.

Pacjenci, zgłaszający się do nas z podejrzeniem zespołu cieśni nadgarstka, mogą wykonać badanie USG ortopedyczne nadgarstka oraz badanie EMG nerwu pośrodkowego.


Badanie EMG nerwu pośrodkowego

Jest to badanie diagnostyczne, oceniające przewodnictwo bodźca we włóknach nerwów obwodowych, w tym przypadku nerwu pośrodkowego. Nerw stymuluje się niskonapięciowym prądem o niewielkim natężeniu (całkowicie bezpiecznym dla pacjenta). Specjalny program komputerowy przedstawia wynik za pomocą krzywej.

W badaniu tym ocenia się przepływ impulsów elektrycznych w określonym odcinku nerwu, co pozwala określić lokalizację, stopień i charakter uszkodzenia nerwu.

Badanie wykonują lekarze współpracujący z naszymi Gabinetami. Badania elektofizjologiczne (ENG/EMG) są obecnie standardem w diagnostyce zespołu cieśni nadgarstka.


Badanie EMG wykonywane są w Gabinecie nr. 1 (Kraków ul. Słomczyńskiego 12/16) we wtorki i piątki w godzinach 17.00-21.00

.

Telefony, pod którymi można się rejestrować 698 115 115 lub 730-34-34-33


USG ocenia tkanki miękkie w obrębie nadgarstka  i odpowiada na pytanie czy nerw pośrodkowy jest uciśnięty w obrębie kanału nadgarstka. Dodatkowo pozwala ocenić czy w obrębie nadgarstka nie występują inne patologie (ganglion, stan zapalny czy zmiany zwyrodnieniowe)

Badanie USG wykonuje lekarz ortopeda (lek.med.Rafał Więcek).


W przypadku stwierdzenia zespołu cieśni nadgarstka niewielkiego stopnia podejmujemy leczenie zachowawcze (farmakologiczne i rehabilitacyjne). Jednocześnie monitorując, czy nastąpiła poprawa po takim leczeniu.


W naszym gabinecie do fizykoterapii zespołu cieśni nadgarstka wykorzystujemy aparat do terapii falą uderzeniowa firmy BTL


Terapia radialną falą uderzeniową pozwala w wielu mniej zaawansowanych przypadkach uniknąć leczenia operacyjnego.

Poniżej prezentujemy film przedstawiający taką terapię.W przypadku stwierdzenia bardziej zaawansowanego stadium choroby lub braku poprawy po leczeniu zachowawczym- pacjenci są kwalifikowani i kierowani do leczenia operacyjnego.


monety


massage


450px-Kinesiotaping


iantares


viking